X
تبلیغات
زولا

وبلاگ تاریخی و جغرافیایی " ارگ ایران "

فرهنگستان و باشگاه تاریخ


فرهنگستان تاریخ ایران

   پیش گفتار

      در قرن 21 جهان بسوی تخصصی و تخصصی تر شدن می رود،  جوانان با هوش ایران هم باید در راه حرفه ای تر شدن امور حرکت کنند،  و فقط به مدارک دانشگاهی اکتفا نکنند.  لازم به یاد آوریست،  روش و سبک کار وبلاگ انوش راوید،  در ادامه همین نیاز آینده بینی،  تخصصی و حرفه ای و بهتر شدن در تاریخ و تاریخ اجتماعی است،  توضیح آنرا در سخن وبلاگ نوشته ام.  یک نفر و دو نفر نمی توانند، هر آنچه را که می دانند و دانش آنهاست،  تمام علم بدانند،  بلکه اندکی از علم است،  و چه بسا در رشد و تکامل علم و دانش،  این مقداری هم که می دانند،  ممکن است اشتباه باشد.  برای پیشبرد اهداف در همه گرایشها،  نیازمند داشتن فرهنگستان های یا باشگاه های مختلف علمی،  برای تحقیق و تحلیل و گفتگو و تبادل نظرها هستیم،  این فرهنگستانها و باشگاه ها در ابتدا خود بخود توسط علاقمندان بصورت مجازی و اینترنتی ایجاد خواهند شد،  و سپس بعد از مدتی که ممکن است چند سال زمان ببرد،  می توانند خود را در شرایط اجتماعی و اقتصادی و سیاسی،  سازمان دهی های مناسب کنند.

ایجاد فرهنگستان یا باشگاه حرفه ای

      وبلاگ انوش راوید  یا هر وب و کتاب تاریخی خود تاریخ نیست،  بلکه نظرات نویسنده آنها می باشد،  که می تواند با وجود داشتن منابع و مستندات،  باز هم خود تاریخ نباشند.  تاریخ را باید فرهنگستان تاریخ بنویسد و تأیید موقت نماید،  فرهنگستانی که باید اعضای آن انتخابی باشند،  و از میان دانشوران داوطلب زیر مجموعه علم جغرافیا ـ تاریخ برگزیده گردند.  برای رسیدن به چنین فرهنگستانی،  کار و زمان، آمادگی ذهنی و پویایی لازم است،  البته افراد اهل علم و دانش واقعی،  خود می دانند و می توانند راه ناهموار و مشکل این کار را چگونه بپیمایند.  وجود فرهنگستان های علمی در تمام زمینه ها و گرایشات،  در جهت استراتژی ملی و مردمی ایران است،  که برای آینده نوین ایران بسیار مهم می باشد.

      ایجاد چنین فرهنگستان هایی از توانایی افرادی که مزد بگیر دولتی هستند،  تقریباً خارج می باشد،  بمنظور رسیدن به آن بهتر است،  اشخاص دانشور تاریخ و تاریخ اجتماعی یکدیگر را در اینترنت بیابند،  و با کمک تکنولوژی های نوین برای رسیدن به فرهنگستان تاریخ ملی ایران گام بردارند.  بدین منظور آماده تبادل نظر و اندیشه هستم،  عزیزان علاقمند می توانند در صفحه ویژه پرسش و پاسخ ها در اینجا پیگیری نمایند.  کوتاهی از این مورد سپردن گذشته و آینده ایران بدست کسانی است،  که چه بسا صلاحیت ملی و مرمی نداشته باشند،  و یا از چهره ها و کارگزاران خاص باشند.

      برای ایجاد فرهنگستان یا باشگاه یکی از گرایش های علم جغرافیا ـ تاریخ،  که تاریخ و تاریخ اجتماعی ایران هم جزئی از آن علم است،  علاقمندان پژوهشگر و تاریخ نویس،  می توانند در وب های خودشان دیگر متخصص ها را دعوت کنند،  که در جهت برپایی این مهم نظر دهند و گام بردارند.  این موضوع هیچ مشکلی نمی تواند داشته باشد،  فقط جوانان باهوش ایرانی متخصص باید بدانند،  که می توانند در راه سازماندهی برای پیشبرد اصولی علم حرکت کنند.  در ابتدا حتماً نباید این باشگاه ها در زمین باز باشد،  می توان آنرا در محیط مجازی و اینترنتی ایجاد کرد،  فقط باید کمی از روش ایجاد آن دانست.  اطلاعات لازم را هم باید از تبادل نظر و اینترنت و اینطرف و آنطرف بدست آورد،  فقط مهمترین مسئله داشتن سازش برای همکاری در جهت پیشبرد علم است.

      همیشه شنیده ایم که توانایی کار جمعی ایرانیان خیلی کم است،  و کلاً حالت دگم و خودسری و دیکتاتوری را در ایرانیها بسیار دیده ایم،  و بطور عموم هر ایرانی حرف و گفته و نوشته خودش را،  تمام علم و دانش و درست می داند.  بدین منظور و برای رفع این مشکل،  و دور کردن آن از خودم،  در بالای وبلاگم نوشته ام مجموعه نظرات و مقالات شخصی انوش راوید،  و بارها ذکر کرده ام که این وبلاگ خود علم نیست،  بلکه دیدگاه ها و دانش من است،  که هر آن با علوم جدید بدست آمده،  قابل تغییر است،  زیرا تغییر در علم یک واقعیت علمی است،  و همیشه وجود داشته و خواهد داشت.  جوان باهوش ایرانی می تواند ثابت کند،  که توانایی کار های مهم و اساسی را دارد،  و مثال ها و داستان های عدم توانایی ایرانی در بعضی موارد،  برای آنها نیست.

پیش بسوی ایجاد فرهنگستان ها و باشگاه های علمی مردمی و خود جوش غیر انتفاعی و آزاد.

   عکس انوش در ارگ کریم خان شیراز،  تابستان 1387 ،  عکس شماره 4453.  چند هزار سال تاریخ سازی از بالا،  با وجود ایجاد طرح های جدید تمام می شود.

کلیک کنید:  تاریخ تقویم ایران

کلیک کنید:  دانشگاه های تاریخی ایران

کلیک کنید:  نقشه های شوم سرنوشت سازی

 

تاریخ خورشیدی ایرانی

     ابتدای امسال در اول فروردین 1392 هجری خورشیدی،  تبریک سال نو را مطابق سال گذشته با تاریخ آریایی میترایی گفتیم،  و سپس با یک تغییر تاریخ آریایی میترایی روبروی شدیم،  که درباره آن توضیح نوشتیم.  بدنبال آن بنا به تقاضا های متعدد عزیزان،  که می خواستند تاریخ کشور خودمان را با تقویم و تاریخ آرایی میترایی بنویسم،  تعدادی از پست ها را با این تاریخ نوشتم.  اما در یک جلسه با حضور عده ای علاقمند به ایران و تاریخ ایران،  مطرح شد،  که نمی شود تاریخ آرایی میترایی را بدرستی تعیین کرد،  و بکار برد،  مثلاً ما با تحقیقاتی 70 قرن را تعیین کرده ایم،  و علاقمندانی می گویند که ممکن است در آینده نزدیک تحقیقات و کشف هایی صورت پذیرد،  و این تاریخ را 80 یا 90 قرن یا بیشتر نشان دهد،  بنابر این نمی توان 70 قرن را بنای تاریخ آریایی میترایی دانست.

      این نیز موضوع قابل بحث و تأمل است،  و واقعاً نمی توان آغاز تاریخ آریایی میترایی را در یک مبدأ تاریخ و زمان نوشت،  و اگر چنین باشد،  هرگز نخواهیم توانست این تاریخ را بدست آوریم،  و همیشه چون آن آقایانی که چند بار این تاریخ را تغییر دادند،  لازم می شود آنرا تغییر داد،  و بدین ترتیب اصول کلی و علمی تاریخ نویسی زیر سئوال می رود،  و مشکوک می شود،  و چه بسا باعث نارضایتی شود.

      بهمین جهت من تاریخ 7000 سال خورشیدی ایرانی را،  که در مقالاتم استفاده کرده و می کنم،  بر مبنای تاریخ خورشیدی در قدیمی ترین نشانه مهر ظروف ایرانی موجود در موزه های ایران در 1392 هـ.خ، می نامم،  و آنرا با نام خورشیدی ایران یا به اختصار "خ،ا"، نمایش می دهم.  در ضمن تحقیقات ما برای سال و تقویم آریایی میترایی که نوشته ام،  هیچ تضاد و مشکلی با این نام گذاری جدید از تاریخ را نمی کند،  بلکه تکمیل کننده یکدیگر هستند.  امیدوارم روزی برسد،  که ایرانیان بتوانند هماهنگی لازم را برای یافتن و نوشتن یک تاریخ ایرانی،  در شأن تاریخ ایران بدست آورند.

      حال بررسی می کنم که چرا تاریخ چند هزار ساله ایران بمنظور تاریخ نویسی برای ایران لازم می شود،  ما ایرانیان با کشف های تمدن کهن جیرفت،  براحتی متوجه شده ایم چند هزار سال تاریخ تمدن بسیار عالی داشته ایم،  و لازم است از تاریخی استفاده کنیم،  که تمام این سالها را پوشش دهد،  و مثلاً مجبور نباشیم بگوییم 1500 ق.م، تا 1750 ق.م،  که بدست آوردن درست آن در ذهن ایرانی بسیار مشکل می شود،  در صورتیکه نوشته شود از 2500 تا 2750 خ.ا،  براحتی تاریخ را متوجه می شویم،  و حتی می توانیم در ذهن شکل بندی کاملی از تاریخ ایجاد نماییم.

   تقاضا:  با این متن کوتاه،  از عزیزان علاقمند می خواهم،  که درباره تاریخ خورشیدی ایرانی نظر خودشان را بنویسند.

   تعریف تاریخ تقویم ها در ایران

      در یک قرن گذشته،  اهل تاریخ بنا به ذوق و سلیقه خود و بطور کلی،  تاریخ ایران را قبل از کشف تمدن جیرفت به:  ایران ماقبل باستان،  ایران باستان،  دوران اسلامی،  دوران معاصر،  تقسیم کرده  بودند. هنوز بعد از کشف های بزرگ تاریخی،  هیچ تغییری در این تقسیم بندی ارائه نشده است،  زیرا در ایران هیچ مرکز تعیین تعریف تقویم تاریخ نداریم،  مانند ابزاری که من به عنوان فرهنگستان تاریخ ایران یا باشگاه تاریخ ایران،  نام برده ام،  مشروح در اینجا.  البته این وبلاگ با جمع افراد باهوش علاقمند مطالعه و پیگیری کننده آن،  فعلاً می تواند این نقش را داشته باشد.  حتی در همان تقسیم بندی قدیمی،  تاریخ شمار یکسانی ارائه نشده است،  هر شخصی باب دل و دانش از یک نوع تاریخ استفاده می کند،  یکی از قمری دیگری از هجری شمسی،  و یکی دیگر از میلادی،  و یک وضع درهم و برهم ایجاد شده،  که هر شخص برای مطالعه آنها نیازمند داشتن یک برنامه کوچک تبدیل سالها است.

      به منظور رفع این مشکل من پیشنهاد می کنم،  تاریخ ها را با تاریخ خورشیدی ایرانی که خ.ا، نامیده ام،  شمارش کنیم،  و دوران تاریخ را به موارد زیر تقسیم نماییم:

  ــ  تاریخ قبل از تمدن کهن ایران،  که به قبل از خورشیدی ایرانی یا به اختصار ق.خ.ا،  می نامم.

  ــ  تاریخ دوران تمدن کهن ایران،  که از ابتدای خ.ا، تا دوران ماد می باشد.

  ــ  تاریخ دوران باستان ایران از ابتدای ماد تا آخر شاهنشاهی ساسانیان می باشد.

  ــ  تاریخ دوران اسلامی.

  ــ  تاریخ دوران معاصر.

      در این موارد نظر های سازنده و مفید بدهید،  تا بلکه به روزی برسیم که بتوانیم ذهنی و ذاتی و رسمی فرهنگستان تاریخ ایران را تأسیس نماییم.

   توجه:  یکبار دیگر توضیح دهم،  تاریخ خورشیدی ایرانی،  که من در نظر گرفته ام،  برابر با سابقه و مبدأ 7000 ساله ظروف ایرانی موجود در موزه های ایران و جهان با علامت گردونه مهر است،  که نشان می دهد در 7000 سال پیش می توانستند،  از نجوم و تاریخ بهره ببرند.  و نیز پایان هزاره هفتم است،  که قبلاً توضیح نوشته ام.  اگر هر گونه تغییر و کشف جدیدی صورت پذیرد،  نقص کننده این تاریخ نیست،  بلکه تکمیل کننده آن می باشد.  بنظرم عدم بهره بردن از تاریخ خورشیدی ایرانی،  درهم برهمی استفاده از تاریخ ها را نشان می دهد،  همچنین نوشتن تاریخ خورشیدی ایرانی،  می توانند پویایی ذهن های علاقمندان به تاریخ را در پی داشته باشد.

   نظر و پرسش:  نوروز باستانی رو خدمت انوش عزیز تبریک عرض میکنم چیزی در جوابتون نمیگم فقط امیدوارم اینو بخونید چرا در تمام کوچه پس کوچه های گشور عزیزمان ایران جوانان به مواد فروشی و فحشا روی آوردند آقای انوش گرامی تعدادی از جوانهای ایرانی افغانی قاچاق میکنند،  شما که از تاریخ حرف میزنین کاش با خودتون فکر میکردین چرا تو تقویم مان روزی به نام کوروش ثبت نشده چرا؟  راجب به اینگونه مسایل این روزگاز صحبت میکردید، اگر کمی شهامت داشتید فقط بگویید چرا؟

     فاجعه تن فروشی دختران ایرانی در دبی عمارات قطر و کشور های عربی،  آیا تا کنون شنیدید تن فروشی دختران ایرانی در دبی و دیگر شیخ نشین های خلیج پارس آیا تا کنون شنیدید: قاچاق و فروش دختران 14 تا 20 ساله به شیخ های عرب امارات آیا می دانستید : عرب های اماراتی در بازار فاحشه گری و خرید و فروش دختران و زنان، بیشترین و بالاترین قیمت را برای دختران ایرانی می پردازند،  و عاشق دختران 14 تا 20 ساله ایرانی هستند. روزانه با چند پرواز ایران به دبی شمار 10 تا 15 دختر ایرانی برای تن فروشی و فاحشه گری به دبی می روند. بسیاری از این دختران از روی ناچاری و تنگدستی (فقر) تن به این کار می دهند.  این روند قاچاق دختران به دست باند هایی انجام می گیرد که در تهران و شهر های جنوبی ایران مشغول به کارند.  بسیاری از این دخترها به بهانه کار در دبی، منشی گری،ازدواج و گشت و گذار وارد این باند های کثیف قاچاق زن می شوند، و پس از اینکه آلوده این کار شدند دیگر هیچ راه بازگشتی ندارند. تاکنون جنازه بسیاری از این دختران و زنان به وسیله دولت امارات به جمهوری اسلامی برگردانده شده است. به گفته شماری از این دختران، آنها می توانند تنها در چند ماه تن فروشی پول میلیونی به دست بیاورند. از سویی بسیاری از آنان اعتراف کردند که پس از اینکه درگیر تن فروشی شدند دیگر آسایش و زندگی برایشان نماند. در بسیاری از جاها سخن از ربودن این دختران و زنان به وسیله باند های ایرانی و اماراتی ها به میان آمده است. و چه دلخراش شنیدن این نکته که بسیاری از آدم های بانفوذ ایرانی در این کار بی شرمانه و کثیف دست دارند و جالبتر اینکه دستگیری و بازداشت این آدم ها کار آنچنان سختی نیست.

   پاسخ انوش راوید:  این وبلاگ برای بررسی دروغ های تاریخ است،  به منظور مطرح کردن مسائل مورد نظرتان،  وبلاگی باز نمایید،  و در آن موارد مورد نظرتان را بنویسید.  بهتر است با تغییر در واژه ها و جمله ها،  که اصل مطلب را تغییر ندهد،  در نشریات کشور ایران هم مطرح نمایید.  همچنین درباره مسائل و مشکلات مورد نظرتان، بارها از طرف مقامات منجمله حسن عباسی،  به فراوانی گفته شده است.  البته رفع این مشکلات در درک درست از واقعیت های تاریخی است،  که باید تحلیل گران و برنامه نویس های اجتماعی ایران بدانند.

      درباره تن فروشی دختران یک کشور در کشور دیگر،  تا آنجا که من می دانم،  باید بگویم در بسیاری از کشورها جریان دارد،  مثلاً  دختران کشور های اتحاد جماهیر شوروی سابق،  به فراوانی در اروپا و هر جای دیگر دنیا وجود دارند و خرید و فروش می شوند،  و این یک برنامه دراز مدت تاریخی بوده و می باشد.  اولین وسیله کسب و درآمد در تاریخ تمدن،  هم همین گونه فروش دختران و تن فروشیها بوده است.  یکی از معروف ترین اقوام که مبادرت به این تجارت کثیف می کردند،  یوئوچی ها بودند،  که دختران سرزمینی که امروزه کشور چین می دانیم،  به ایران و افغانستان می آورند،  و این دختران طالب های زیادی داشتند،  که در نهایت باعث بسیاری از تغییر چهره ها در بعضی از جاها های افغانستان شدند،  که بعدها به اشتباه آنرا بر اثر حمله مغول دانسته اند.

      همچنین شما نوشته اید "به گفته شماری از این دختران، آنها می توانند تنها در چند ماه تن فروشی پول میلیونی به دست بیاورند"  این موضوع خود دلیل بروز چنین کار هایی می شود.  البته امارت دبی در کار صادرات مجدد است،  یکی از این صادرات فروش دختر و پسر بچه می باشد،  فیلمی در این باره دیدم که هزاران پسر بچه کشور های پاکستان و بنگلادش را در کمپ بیابان های دبی نگه می دارند،  و هر سوراخ و چادر در آن بیابان انبار یک برده فروش عرب است.  این گونه تجار عرب،  در کار برده فروشی سابقه طولانی دارند،  آنها در چند قرن گذشته تأمین کننده برده های سیاه پوست بودند،  و اغلب کلید دار زندان های استعمار گران بودند.

     بسیاری از بچه ها را بمنظور فروش اجزای بدنشان منجمله کلیه، چشم، قلب، شش، کبد و غیره نگه می دارند،  تا مشتری پیدا شود.  خلاصه این داستان سر دراز دارد،  بمنظور مقابله با این باندها،  بهترین کار شناسایی و معرفی آنها به مقامات ارشد امنیتی و افشای آنها است.  مطمئن باشید رسیدگی و پیگیری خواهد شد.  بزودی مقاله ای درباره "تاریخ برده و برداری در ایران" می نویسم،  که چگونه در زمان شاهنشاهی ساسانیان تا پایان پادشاهی قاجاریه برداری از انواع مذکر و مونث در ایران رواج داشته است،  و به منظور مقابله با آن مجلس دوم شورای ملی که پدر بزرگ من در آن بود،  قوانین برای برداشت برده داری وضع شد،  و چون آن مجلس توانایی اجرایی کم داشت،  در نهایت توسط رضا شاه پهلوی برده داری و خرید و فروش برده،  بطور کلی از ایران پاک شد.  تا اینکه در چند سال گذشته این کار کثیف بصورت پنهانی،  و توسط باند های این کاره در جهان و منجمله ایران آغاز شده است.

      عکس های قربانی کردن و کشتن دختران جوان،  و فروش نظر گوشت بدن آنها در جنوب کشور چین و شمال تایلند و لائوس،  این عکس ها واقعی است،  و در یکی از تلویزیون های کشور چین نشان داده شده است،  این یک باند کثیف جنایتکار کشف و نابود گردید،  عکس های 6266 و 6267،  عکس از اینترنت،  جهت اطلاع بیشتر در اینترنت بنویسید،  قربانی کردن دختران در چین و تایلند.

   پرسش:  با سلام،   1-عده ای میگویند خیلی از اسمهای ایرانی ریشه مغولی دارد که یکی از نشانهای تاثیر حمله مغول است.  2-  بعضیها میگویند دیوار چین برای جلوگیری از تاخت و تاز مغولها ساخته شده که بعد حمله هم قسمتی از آن تخریب میشود.  در ضمن من در وبلاگ شما دیوار چین را جستجو کردم اما جواب مورد نظر را پیدا نکردم ممنون میشم لینک مستقیمش را بدهید.

   پاسخ انوش راوید:  نام های مغولی ایرانی هستند،  نام کشور مغولستان ایرانی است (مغ+ استان) نام پایتخت آن کشور هم ایرانی است، اولان باطور (او+ لان= لن= لند+ با+ تور) به معنی جزیره آب در میان زمین سخت و خشن.  هر نامی که فکر می کنید مغولی است،  یا به دروغ به شما گفته اند مغولی است،  بگویید تا آنرا برایتان ریشه یابی کنم.

      در 6 تا 7 هزار سال پیش،  ایرانیان طی یک برنامه منظم نجوم و جغرافیایی،  به اطراف جهان مهاجرت کردند،  سمت شرق نیمروز ایران را تورک ها و سمت غرب را کورد ها در نوردیدند.  تورک ها در ژاپن کشور دریایی تورک را ایجاد کردند،  توکیو (تور+ کی+ او)،  و در سواحل غربی آمریکا پادشاهی آز تک را بنا کردند (آز= آذ= غز= گز= آذر+ تک= بک= بغ).  در سمت غرب هم کورد ها پولند و ژرمن و روم و غیره را ایجاد کردند،  و تا سواحل شرقی قاره آمریکا پیش رفتند،  و سرخ پوستان آپاچی (آ+ پا+ چی) و کلجی (کلجایی یا کلهر) و غیره را شامل شدند.  این مردم متمدن شش و هفت هزار سال پیش با بومیان 40 هزار ساله در مسیر های خود در آمیختند،  و هر کدام قیافه خاص خود را گرفتند،  که شرایط آب و هوایی هم در آن بی تأثیر نبود.  مثلاً با یک دید کلی براحتی متوجه خواهید شد قیافه سرخ پوستان آمریکایی غرب با شرق آمریکا کاملاً متفاوت است،  یکی از آنها با ترکیب های تورک های ایرانی آمیخته با بومیان شرق آسیاست،  و دیگر کورد های آمیخته با بومیان تاریخی غرب اروپا و شمال غرب آفریقا است.  گروه سوم ایرانیها جنوب و سواحل بودند،  که به ایرلند و انگلستان رفتند،  و چون دریانوردان خوبی بودند،  توانستند در بسیاری از نقاط جهان پخش شوند.

    این داستانها هم سر دراز دارد،  بزودی با عکس ها و سند ها و مدارک درباره آنها خواهم نوشت،  این را بدانید که غربی ها هرگز نخواهند گفت و اعتراف کنند که این مردمان ایرانی و تورک و کورد و... بوده اند،  ما باید با تحقیق و تحلیل ثابت کنیم خودمان تمدن را به جهان بردیم.  در مورد لینک مورد تقاضا،  راستش آنقدر مطلب دارم که خودم هم برای پیدا کردن تعدادی،  در گوگل جستجو می کنم،  در جستجوی یکی از وبلاگ ها مثلاً بزنید "دیوار چین انوش راوید" و مطلب مورد نظر را بیابید.

   جالب 1:  هم اینک که این پست را می نویسم،  شبکه مستند دارد فیلمی را با عنوان "اسرار تمدن های باستان، اینکاها"،  نشان می دهد.  در این فیلم بوضوح و یا با دید کارشناسی ایرانی،  کاملاً مشخص است،  که اینکاها ادامه راه مهاجران تمدن جیرفت ایران هستند.  از رسد خانه خورشیدی، صور فلکی، سنگ نگارها، شتر لامای مقدس،  که از تقدس لام در سلام و ایلام نوشته ام،  در این فیلم براحتی می توان با ریشه یابی اسامی به تمدن جیرفت رسید،  علاقمندان از شبکه مستند بخواهند این فیلم را نشان دهد،  و آنرا ضبط نمایند،  و سپس بصورت نوشته با عکس در وبلاگی منتشر کنند.

   جالب 2:  یک روز در سن حدود 17 سالگی یعنی 40 سال پیش،  در آبادی بومهن تهران کنار خیابان منتظر اتوموبیل بودم که به تهران بروم،  یک مینی بوس زیر پای من نگه داشت،  سوار شدم.  در مینی بوس کلی آدم و گوسفند و مرغ و گونی های محصول کشاورزی بود،  بزحمت خودم را کنار درب جا دادم.  از مردم پرسیدم این اتوبوس از کجا می آید؟،  روستاییان گفتند:  "از ژاپن  در نقشه نام جابان را گذاشته اند.  ما در ایران آبادی های زیادی به نام ژاپن داشتیم،  که جابن هم گفته می شد،  و اصل می تواند ژنبن باشد،  به معنی ریشه در تولید.  تخمه ژاپنی از محصولات این روستا بود،  که خام آنرا در گونی هایی بار مینی بوس کرده بودند،  و برای فروش به تهران حمل می کردند.  بنظرم در گذشته نام این ژاپن های ایرانی،  به کشور ژاپن داده شده است.

      پرسش و تقاضا:  پدر بزرگ من اهل کاشان است و الان پیش ما زندگی میکند او در جوانی در آسیاب های کاشان کار میکرد و برای ما تعریف میکند. اگر ممکن است در مورد تاریخچه اسیاب ها در وبلاگتون قرار دهید.  سپس در مورد لهجه کاشی بگویید، آن ها به چه زبانی حرف می زنند. به عنوان مثال میگوید: این وسیله رو بز اون گُله.

   پاسخ انوش راوید:  چشم بزودی می نویسم،  البته مقداری درباره "تاریخ آسیاب های ایران" نوشته ام،  بزودی آن مطلب را پیدا می کنم،  بیشتر می نویسم و لینک آنرا در وبلاگ قرار می دهم.  همچنین درباره لهجه ها و گویش های محلی،  این وظیفه جوانان باهوش هر شهر و روستا است،  که آنها را گردآوری و تنظیم و علمی نمایند،  و نسبت به حفظ و ضبط آنها اقدام کنند،  تا سابقه تاریخی دیارشان یادگار بماند و از بین نرود.  البته بخاطر کوتاهی های انجام شده،  تعدادی از گویش ها و زبان های باستانی ایران،  در همین چند دهه گذشته از بین رفته است.

   پرسش:  سلام بر انوش راوید،  ضمن مطالعه وب سایت شما متوجه شدم در تهیه فهرست مکان ها و سایتهای باستانی ایران، وب سایت اطلس تاریخ ایران مرا نیز مشاهده کرده اید. مایلم نظرتان را در مورد سایت خودم بدانم. هدف از آن اطلاع رسانی بدون تفسیر به عموم در مورد تاریخ ایران است.  فکر میکنید چگونه میتوانم آنرا بهینه کنم؟  www.iranatlas.info

   انوش راوید:  سایت بسیار خوبی دارید،  امیدوارم مطالب سایت خود را با وبلاگ ما هماهنگ کنید،  و سلوکی ها و غیره را اصلاح نمایید،  بزودی آنرا مطالعه می کنم و نظرم را می دهم،  پیروز باشید.

   نظر:  مشخصه که شما پان ایرانی هستید از اونجایی که عالم و آدم را به کشور خود ایران منصوب میکنید و اقوام و نژادهای متفاوت با زبان های متفاوت رو از نژاد ایرانی میدونید و از اسکندر در غرب گرفته تا تیمور در شرق رو و مدعی هستید که عالم و آدم ایرانی هست ادعایی که سایر پان های دیگه هم برای خودشون دارن چقدر که شما پان ها شبیه به هم صحبت میکنید.

   پاسخ انوش راوید:  بارها در وبلاگ نوشته ام،  این نظرات شخصی من است،  و خود تاریخ نمی باشد،  و قصد ما بررسی موضوعات بخش هایی از تاریخ با کمک دیکر عزیزان متخصص است.  خیلی خوب است که جوانان باهوش هر شهر و دیار موضوعات و مسائل تاریخی خودشان را به تحقیق و تحلیل بگیرند،  تا بلکه بتوانند از شر تاریخ های نوشته شده استعمار و امپریالیسم راحت شوند.  شما نیز تکلیف و تخصص و علاقه خودتان را برای کار و مطالعه روشن نمایید،  و نظر و منظور تان را بدرستی و روشنی در وبلاگی بیان کنید،  تا ما نیز استفاده نماییم.

   پرسش:  آیا در نقشه حرکت فریدون بطرف بابل،  زمین شناسی و جغرافیای طبیعی تاریخی را در نظر گرفته اید؟

   پاسخ انوش راوید:  بخاطر تحقیق و تحلیل های تاریخی،  تقریباً زمین شناسی و جغرافیای طبیعی تاریخی را مورد مطالعه قرار می دهم،  و خیلی برایم جالب هستند،  ولی علم است و برای علم هم پایانی نیست.

   پرسش:  درباره تور نوشته بودید زمین سخت و خشن درصورتیکه ما شنیده بودیم به معنی پهلوان است ممکن است توضیح بیشتر دهید؟

   پاسخ انوش راوید:  در گذشته و تا 50 سال پیش زمین و کشاورزی و تولید غذا حرف اول را می زد و مانند این نیم قرن گذشته نبود که پول مفت نفت حرف اول اقتصادی را می زند.  در گذشته با زمین و برکات آن،  همه چیز سنجیده می شد،  تو (Tou) اصطلاح زمین کشاورزی است،  و یکی از علائم حروف الفبای تمدن جیرفت می باشد،  تو را با خط هایی تعیین می کردند،  که چه معنی می دهد،  و در زبان دری یا فارس به شکل:  تور= زمین سفت و خشن،  و به آدم های همین گونه هم می گفتند،  تول= زمین شل و نرم و گل،  به آدم های همین گونه هم می گفتند،  توپ= زمین کلوخی و گرده،  که به آدم های چاق و تپل می گفتند،  تون، تول، توچال، توپال و غیره نیز وجود داشتند،  که همچنان در اصطلاح های کشاورزی مناطق مختلف ایران بکار می روند.

   پرسش:  آیا آشوری ها ایرانی بودند؟

   پاسخ انوش راوید:  آشور یا آسور که امروزه هم آسوریها دارای کلیسا در ارومیه و لوس آنجلس هستند،  آس= آ= حرف اول الفبای تمدن جیرفت، که به بیشتر کشور های دنیا رفته است + س= سر،  که در سلام و پرسر و غیره توضیح نوشتم.  آسور= آس+ اور= شهر،  درباره اور بارها توضیح نوشته شده است،  آشور= آسور= شهر اول یا شهر نمونه یا شهر تک خال،  در ضمن آش= آس که اولین غذای بشر بوده است.  به این ترتیب آشور نمی تواند نام یک قوم باشد،  بلکه نام شهر است،  که ترکیب جمعیتی داشته است.

   جالب:  آس و تاس در بازی های تمدن کهن جیرفت وجود داشته اند،  تاس= تا+ س (تا= چند لا یا مکعب+ س= سر)،  که می شود مکعب یا تای سر شده.

   مهم:  غیر قانونی و منع کردن آثار زیر خاکی،  باعث شده بسیاری از آثار تاریخی ایران بصورت غیر قانونی،  و توسط جویندگان خرابکار گنج،  کشف و خرید و فروش و پنهان شود،  یا از ایران خارج گردد،  که در کل صدمه جبران ناپذیر به تاریخ و تاریخ تمدن ایران وارد می شود.  امید است برای این مهم،  نمایندگان محترم مجلس ایران،  تدابیر و قانونی اتخاذ کنند،  البته بدین منظور باید علاقمندان به تاریخ ایران،  فشار های فرهنگی وارد نمایند.

      باید توجه داشت،  با قیمت داشتن آثار زیر خاکی،  و ضعف و مشکلات اقتصادی مردم و کشور،  نمی توان با برنامه های خشن و سخت،  با این موضوع مقابله کرد.  اقدامات و قوانین برخورد های جزایی،  باعث باند سازی های مخفی می شود،  که مرور زمان آنها را حرفه ای تر و مافیایی می کند.  بدین منظور بهتر است از قوانین گنج جویی دوران پادشاهی قاجاریه،  یا قوانین مشابه کشور های اروپایی کمک گرفت.

عکس های تخته بازی و تاس های کشف شده در سایت تاریخی تمدن جیرفت،  عکس شماره 5679.


تکنیک هارپ

   پیش گفتار

      این مقاله در ادامه تاریخ و تاریخ اجتماعی ایران است،  و بمنظور آشنایی با تکنیک های جدید،  و آمادگی ذهنی و فیزیکی و دفاع غیر عامل پست می شود.  باید توجه داشت،  کشور و ملت ایران از زمان های قدیم دشمنانی داشتند،  که همیشه سعی در نابود کردن و بزیر کشیدن ایرانیان می کردند.

   پروژه تحقیقاتی هارپ Haarp

      پروژه پژوهشی هارپ،  از سال 1993 در ظاهر برای بررسی و تحقیق درباره لایه آیونوسفیر (Ionosphere) و مطالعات معادن زیر زمینی،  با استفاده از امواج مافوق کوتاه رادیویی ELF/ULF/VLF با ۳٫۶ مگاوات ERP و ارسال به یونوسفر بوده است.  به انگلیسی:  High Frequency Active Auroral Research Program می باشد.  این تحقیقات مشترکاً توسط نیروی هوایی آمریکا، نیروی دریایی آمریکا، دانشگاه آلاسکا در فیربنکس، و نزدیک به ۱۵ دانشگاه آمریکایی دیگر اداره می شود.  در واقع پروژه ای با تکنولوژی جنگ ستارگان است،  که به منظور کامل کردن یک سلاح جدید پایه گذاری گردیده است.  توضیح دهم،  جنگ هایی که از امواج رادیویی، لیزر و پالس های الکترومغناطیس،  برای صدمه به نیروی مقابل استفاده می کنند،  به جنگ ستارگان معروف گردیده است،  این اسم از فیلم Star War گرفته شده است.

      لایه آیونوسفیر در بالاترین لایه اتمسفر (Atmosphere) قرار دارد،  این لایه تشعشات خطرناک ماورای بنفش و اکس ری خورشید را جذب کرده،  و مانند سقفی از ورود آنها به زمین جلوگیری می نماید،  تا زندگی بر روی کره زمین امکان پذیر گردد.  همچنین به دلیل محیط الکتریکی موجود در آیونوسفیر از این لایه برای انعکاس امواج رادیوئی به اطراف زمین استفاده می شود.  اگر این لایه به هر دلیلی دچار اختلال شود،  تاثیرات بسیار زیادی بر روی زمین گذاشته و زیستن را مختل می کند.  آیونوسفیر دور ترین و ناشناخته ترین بخش جو زمین است،  هارپ با امواج امواج مافوق کوتاه رادیویی،  که توسط رادار های خود منتشر می کند،  امکان مطالعه در مورد آیونوسفیر را ایجاد می نماید.  بخشی از این امواج در ارتفاع ۱۰۰ تا ۳۵۰ کیلومتری جذب شده،  و باعث افزایش شتاب الکترونها در آن منطقه و در نتیجه گرم شدن آیونوسفیر می شوند.

      هارپ طوری طراحی شده،  که بر روی آیونوسفیر تاثیر مستقیم داشته باشد،  از نمونه های این تاثیرات قرمز و گداخته شدن و یا ذره بینی نمودن لایه را می توان نام برد.  در حال حاظر بمنظور هارپ یک مجموعه آنتن های مخصوص شامل ١٨٠ برج آنتن آلومنیومی به ارتفاع ٥٠/٢٣متر،  برروی زمینی به مساحت ٢5٠٠٠ متر مربع در آلاسکا (Alaska) نصب گردیده است،  این آنتن ها امواج مافوق کوتاه ELF/ULF/VLF را تولید و به آیونوسفیر پرتاب می کنند.  سازنده این تاسیسات شرکت BAE Advanced Technologies است.  در دوران جنگ سرد برای کشف زیر دریایی های مجهز به سلاح اتمی،  هارپ مورد بررسی قرار گرفت،  تکمیل هارپ حدود دو دهه طول کشید،  و ۲۵۰ میلیون دلار هزینه های ساخت و عملیاتی آن بود.

   عکس آنتن های هارپ (HAARP) در گاکونا ایالت آلاسکا کشور ایلات متحده آمریکا،  عکس شماره 6560.

      اصولا امواج آنتن ها پس از اصابت به آیونوسفیر و بازگشت به زمین،  قادر اند نه تنها به عمق دریا بروند،  بلکه فراتر رفته و به اعماق زمین نیز وارد شوند،  و عملکرد آن بمانند رادیو ترموگرافی (Radio Thermography) است،  که امروزه ژئولژیست ها برای اکتشافات مخازن مختلف شامل گاز و نفت استفاده می کنند.  وقتی یک موج کوتاه رادیو ترموگرافی به داخل زمین فرستاده می شود،  به لایه های مختلف برخورد کرده،  و آن لایه ها را به لرزه می آورده،  و از آن لرزش،  صدایی با فرکانسی مخصوص تولید،  و به سطح زمین باز می گرداند.  ژئولژیست ها از صدای بازگشتی قادرند،  مخازن زیر زمین را شناسایی کنند.  با این تفاوت که رادیو ترموگرافی سیستمی است،  که با قدرتی به کوچکی ٣٠ وات،  لایه های زیر زمینی را به لرزه درمی آورد،  حال آنکه هارپ سیستم فوق العاده پیشرفته تری است،  که می تواند همان لایه های زمین را،  با استفاده از قدرتی برابر با  یک تا ده میلیارد وات بلرزاند.  بدیهی است که هر چقدر قدرت امواج بیشتر می شود،  تاثیراتش بر روی آیونوسفیر و اثرات ذره بینی آن بالاتر می رود.

      عکس نمودار آیونوسفیر گداخته شده،  که به رنگ قرمز دیده می شود،  عکس شماره 6561 از اینترنت.  این گداخته مثل یک قلب شروع به تپش می کند،  و از این تپش ها،  فرکانس های فوق کوتاه تولید می شود،  که پس از اصابت به زمین داخل آن نفوذ می نماید.

      همچنین شنیده می شود،  از سیستم "هارپ" در کشور های گرین لاند، نروژ، روسیه،  روی بعضی از ماهواره ها به جهت فلج کردن سیستم رادیویی هواپیما ها و نهایتا سقوط آنها استفاده می گردد.

جنگ جدید با هارپ

      منتقدان درباره هارپ عقیده های مختلفی دارند،  منجمله آنرا یک برنامه نظامی خطرناک و مرگبار می دانند،  که تحت پوشش سازمان هوا فضای ایالات متحده آمریکا،  ولی برای مقاصد نظامی است. آنها مواردی را می گویند که بدلیل تخصصی بودن،  نیاز به تحقیق و تحلیل علمی دارد،  و فعلاً مورد تأیید و یا رد آنها توسط من نیست،  منجمله می گویند:

      از فرکانس فوق کوتاه و نیرومند هارپ،  زمین زلزله و خرابی تولید می گردد.  برای درک چگونگی ایجاد زمین لرزه یک مثال بزنم، وقتی شخصی صحبت می کند،  اول تار های صوتی او می لرزند،  مثل لرزش های ایجاد شده در آیونوسفیر. از این لرزش فرکانس صوتی تولید شده،  و پس از اصابت به پرده گوش شنونده،  پرده گوش او را می لرزاند.  مانند به لرزه در آوردن لایه های زیر زمین،  به سبب اصابت فرکانس های تولید شده از آیونسفیر،  و سپس در گوش تولید صدا می شود.

      با کمی فکر کردن می توان متوجه شد،  که تکنولوژی هارپ با ویژگی معادن یابی برای پیدا کردن مخزن های گازی و نفتی ساخته نشده است،  زیرا برای پیدا کردن مخازن نیاز به یک میلیارد وات نیست،  و یک ترموگراف برای این کار کافیست.  با توجه به تاثیرات هارپ بر روی آیونوسفیر و نهایتا تاثیرات آن بر روی زمین و وضعیت آب و هوا،  باید در مورد این تکنولوژی کمی جدی تر فکر کرد.  این تغییرات شامل خشکسالی در مناطقی،  که تا به حال بی سابقه بوده است،  بارندگی های سیل آسا در جا هایی که به خشک بودن معروف هستند،  طوفان ها و سونامی ها و ساده تر از همه ایجاد زلزله را می توان برای هارپ به شمار آورد.  همچنین امواج بازگشتی از آیونوسفیر،  پس از اصابت به عمق دریا،  می تواند صدمات جانی برای موجودات دریایی داشته باشد.

   برخی کاربرد ها ــ  همچنین منتقدان اشاره به بعضی از کابرد های خطرناک و انهدامی هارپ می کنند،  در زیر تعدادی را از اینترنت بدون نظر و تأیید و تکذیب خودم کپی می کنم:

  ١-  ایجاد موج Extreme Low Frequency) ELF) با فرکانس از ١ تا ٢٠ هرتس توسط آیونوسفیر،  که با برخورد امواج هارپ تولید شده،  و سپس به زمین باز می گردد،  و تا اعماق ٣٥ کیلومتری زمین نفوذ می نماید.  پس از برخورد به لایه های مختلف زیر زمینی تولید صدا می نماید،  و در پی آن زلزله ایجاد می کند.  ٣٠ دقیقه قبل از زلزله ی سیچوان (Sichuan) در چین در سال ٢٠٠٨،  واکنش گداختگی آیونوسفیر در آسمان مشاهده می شد،  و در پی آن زلزله هولناک ٨ ریشتری در آنجا بوقوع پیوست.  فیلم کوتاهی از این گداختگی را تماشا کنید.

  ٢-  با قابلیت تکنولوژی "ترموگرافی" می تواند کلیه اطلاعات معدن های زیر زمینی کره زمین را در اعماق کم شناسایی کند و کلیه تاسیسات زیر زمینی کشورهای دیگر را دقیقا زیر مطالعه قرار دهد.

  ٣-  ایجاد دستکاری در آب و هوا، سونامی، خشکسالی، آتشفشان، سیل ها، طوفان هایی نظیر طوفان کاترینا در نیواورلئان (New Orleans) طوفان گانو عمان.

  ٤-  انتقال نیروی برق از محل تاسیسات هارپ به نقطه دیگر از زمین و همچنین انتقال برق از زمین به ماهواره ها.

  ٥-  ایجاد اختلال و کنترل فرکانس های نوری مغز در سطوحی به وسعت شهرها و کنترل انسانها از راه دور و ایجاد "غش" و تولید "وهم" در مغز انسانها.

  ٦-  ایجاد اختلال در جریان برق و قطع برق شهری و اختلال در کار کامپیوتر هواپیما های مسافربری (مقاله ای از شرکت بوئینگ (Boeing) در این رابطه بخوانید)، جت های جنگنده، کشتی ها، زیر دریایی ها و غیره.

  ٧-  ایجاد انفجار های عظیم زیر زمینی با قدرت بمب های اتمی و بدون تولید اشعه های رادیو اکتیو (Radioactive).

  ٨-  اختلال در عملکرد طبیعی آیونوسفیر که چرخش زمین را در کنترل دارد.  احتمال بسیار می رود که در صورت دستکاری های متناوب تاثیراتی در حرکت چرخشی زمین ایجاد گردد،  بدین صورت که یا چرخش را سرعت بخشیده و یا کند نماید.

  ٩-  ایجاد دیوار های رادیویی ضد هواپیما و ضد موشک.  می توان به راحتی گفت که همه اسلحه های جنگی معمول و متداول امروزه در مقابل با این تکنولوژی جدید کاملا متروکه به شمار می آیند،  به گونه ای که "هارپ" می تواند با یک عملکرد کلیه کامپیوتر های یک هواپیما را از فواصل دور از کار انداخته و آنرا سقوط دهد.

   ادامه از اینترنت:  با دقت متوجه می شوید هارپ استفاده های زیادی بعنوان تهدید و یا سرکار گذاشتن کشورها دارد.  مثلا می خواهند به کشوری حمله کنند،  در این صورت برای جلوگیری از مزاحمت احتمالی کشور همسایه برای آنها زمین لرزه آورده،  و با سرکار گذاشتن آن کشور،  برنامه های شوم خود را اجرا کنند.

   ــ  در مقالات اینترنت درباره هارپ،  از ایجاد زلزله های ایران در 20 سال اخیر نوشته اند،  که چندان مورد توجه من نبود،  و از ذکر آن خود داری می کنم.  آنها بطور کلی می گویند:  همانطور که گفته شد ارتعاشات رادیویی هارپ باعث سرخ شدن لایه آیونوسفیر شده،  و این لایه را به نوسان در می آورد.  این نوسانات به نوبه خود موجب صدا با فرکانس های کوتاه از ١ تا ٢٠ هرتس می شوند،  که فرکانس (Extremely Low Frequency/Ultra Low Frequency ELF/ULF) نام دارند.  این فرکانس ها پس از نفوذ به زمین،  زلزله ایجاد می کنند.  با توجه به ازدیاد درصد زلزله در دهه اخیر ایران نسبت به دهه پیشین،  که متجاوز به ٤/٢٠٦ % بوده است،  می توان به وجود تاثیرات دیگری در ایجاد زلزله های مصنوعی پی برد،  خصوصا آنکه این ازدیاد پس از آغاز فعالیت های هارپ واقع شده اند.

   قابل توجه:  تقریباً همه جوانان باهوش ایران،  باید در مورد هارپ و ماهواره هایی که چنین تکنولوژی دارند،  آگاه باشند،  بنابر این آنچه را که در این مقاله می خوانید به دیگران انتقال دهید.  منجمله بمنظور پیشگیری و دریافت پیش اخطار از قبیل زلزله ها،  می توان ایستگاه هایی در حوزه های وسیع تاسیس و بکار گرفت،  و با اندازه گیری فرکانس صدا هایی که از آسمان می آید،  به بروز این زلزله پی برد.

      زمان دریافت پیش اخطار های ELF بین ١٥ دقیقه تا ٣ ساعت قبل از وقوع زلزله متغیر است.  زلزله چین 30 دقیقه پس از مشاهده سرخی آیونوسفیر به وقوع پیوست.  اندازه گیری فرکانس ELF/ULF در جا هایی که خالی از فرکانس های مزاحم دیگر از قبیل برق فشار قوی، فرودگاه ها، ایستگاه های رادیویی و تلفنی است،  انجام پذیر می باشد.  بدین منظور بهتر است اطلاعات درباره هارپ را،  به سازمان های مربوطه دولتی و غیره دولتی مانند:  دفاع غیر عامل، هلال احمر، سازمان زلزله شناسی،  و... داد.  یک روش ساده بمنظور آمادگی،  دستگاه های دستی ELF/ULF  سنج و Magnetometer است.

کلیک کنید:  فرهنگستان تاریخ ایران

کلیک کنید:  تاریخ جمعیت و مردم ایران

کلیک کنید:  خانه های تاریخی شمال ایران

    توجه:  اگر وبلاگ به هر علت و اتفاق،  مسدود، حذف یا از دسترس خارج شد،  در جستجوها بنویسید:  وبلاگ انوش راوید،  یا،  فهرست مقالات انوش راوید،  سپس صفحه اول و یا جدید ترین لیست وبلاگ و عکسها و مطالب را بیابید.  از نظرات شما عزیزان جهت پیشبرد اهداف ملی ایرانی در وبلاگم بهره می برم،  همچنین کپی برداری از مقالات و استفاده از آنها با ذکر منبع یا بدون ذکر منبع،  آزاد و باعث خوشحالی من است.

    جنبش برداشت دروغها از تاریخ ایران:  حمله اسکندر مقدونی به ایران بزرگترین دروغ تاریخ،  حمله چنگیز مغول به ایران سومین دروغ بزرگ تاریخ،  و مقالات مهم مانند،  سنت گریزی و دانایی قرن 21،  و دروغ های تاریخ و حمله های عرب، مغول، تاتار،  و گفتمان تاریخ،  و جدید ترین بررسی های تاریخی در وبلاگ:

ارگ   http://arq.ir

تاریخ ارسال: دوشنبه 16 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 02:15 ب.ظ | نویسنده: انوش راوید | چاپ مطلب

وبسایت ارگ انوش راوید